O firmie Pravan

Nasza spółka była założona w roku 2000 z jasną wizją stworzenia wysokiej jakości systemu dla snu i oszczędności miejsca bez kompromisów pod względem wyglądu.

Ja osobiście rozwiązywałem problem braku miejsca we własnym mieszkaniu i wypróbowałem jak tapczan rozkładany, tak również łóżko podwieszone pod sufit. Stwierdziłem, że oba rozwiązania mają wiele braków – tapczan jest niewygodny, trudno się rozkłada i już po krótkim czasie używania pojawiają się kompromisy konstrukcyjne, nie wspominając o stanie naszych pleców. Sen pod sufitem i wyłażenie po drabinie nie było też niczym przyjemnym.

Ostatecznie podczas projektu łóżka składanego inspirowałem się ideałem łóżka, u którego nie da się rozpoznać, że chodzi o łóżko składane i szafę, której nie da się rozróżnić od klasycznej szafy. Stworzenie takiego systemu kładło wymagania na mechanizm opuszczania. Ten udało się po niełatwym rozwoju i z przyjściem nowych technologii (produkcja laserowa części, spawanie na przyrządach i 6 łożysk dla obracania i przesunięcia) doprowadzić do stanu niezawodności i bez usterek.

Korpus łóżka (szafy) jest produkowany z drewna świerkowego lub bukowego drewna masywnego, ewentualnie laminatu. Dla obróbki powierzchniowej najbardziej się sprawdziły lakiery i bajce austriackiej firmy ADLER.

Wynikiem jest system KLASIK, który mamy chroniony patentem i nie wychodzi z żadnego znanego rozwiązania, czym jest bardzo unikalnym systemem. Jednocześnie poszerzyliśmy produkcję o dodatkowe meble identycznego wyglądu, co umożliwia stworzenie całego kompletu meblowego, który lepiej dopasuje się do stylu wnętrza.

Dalej produkujemy i dostarczamy bardziej znane rozwiązanie, łóżka opuszczane z szafy - system PRAKTIK. To było wobec produktom konkurencyjnych ulepszone tym, że łóżko jest wyprodukowane ze świerkowego drewna masywnego i nie stwarza pozór rozwiązania kompromisowego jako u żelaznych ram z materacem.

Szafa jest produkowana ze zwykłej oferty producentów laminatu i dodatkowo jest wyposażona w jakościowe zawiasy, które pozwalają otworzyć drzwi o 270 stopni. Tutaj można stworzyć komplet z innymi meblami. Da się również stworzyć zestaw z innymi meblami.

Do naszych łóżek można wkomponować dowolny materac typizowany lub ruszt. Trzeba wszakże mieć na uwadze, że u wyższych materaców dochodzi do zmniejszenia przestrzeni dla włożenia pościeli.
Aktualnie w pełni ruszyliśmy z produkcją mebli na wymiar. Po latach doświadczeń oferujemy Państwu produkcję zestawów biurowych, kuchni, pokoi dziecięcych, lub tylko osobnych elementów meblowych, które dokładnie trafią do Państwa potrzeb.

Montaż i transport zapewniamy na terytorium całej RC na dogodnych warunkach, przy czym stawka VAT jest 15 %.

Dla naszych klientów zagranicznych lub partnerów zapewniamy przesyłki łóżek już od 1 sztuki demontowanej w opakowaniu, 0,7x0,7x2,1m ok. 100kg. Ta usługa zapewniana jest firmami transportowymi do całego świata przy minimalnych kosztach (patrz serwis).

Wierzę, że będą Państwo przy podejmowaniu decyzji pozytywnie nastawieni do naszej spółki i dołączą Państwo do szeregu zadowolonych użytkowników tego unikalnego rodzaju mebli. 
© Clyde - webdesign, building websites & SEO
© Pravan - łóżka składane